Voeding
3 mei 2026
Bij Hotel Papendal draait alles om energie, kwaliteit en beleving. Dat zie je terug in onze kamers, onze sportfaciliteiten en zeker ook op het bord. In de keuken van Restaurant Olympic Club wordt namelijk iets bijzonders gedaan: wij roken onze zalm zelf. Geen standaardproduct, maar puur vakmanschap en dat proef je.
Het verschil zit hem in de details
Het proces begint bij de basis: kwaliteit. Onze zalm wordt vers en graatvrij aangeleverd. Daarna begint het echte werk.
In de keuken wordt de zalm met de hand gepekeld. Bij het pekelen wordt een mengsel van zout en kruiden over de zalm verdeeld. Het zout onttrekt langzaam vocht aan de vis en trekt tegelijkertijd in het vlees van de zalm. Dit zorgt niet alleen voor smaak, maar ook voor een stevigere, verfijnde structuur. Dan volgt de volgende stap: het koud roken van de zalm.
Door de zalm langzaam en op lage temperatuur te roken in onze eigen oven, blijft de structuur zijdezacht en de smaak puur. Geen overheersende smaak, maar een subtiele, verfijnde toevoeging die perfect aansluit bij de natuurlijke smaak van de vis.
Chef Elvin is de drijvende kracht achter dit proces. “We doen zo min mogelijk met de zalm, maar juist dat maakt het verschil. Het proces is simpel, maar net als in de topsport zit het verschil in de details. Door met de hand te pekelen en rustig te roken, blijft de smaak puur. Je proeft de vis, niet de bewerking. Dat is precies wat we willen.”